Czy firma Lenovo stworzyła serię laptopów dla każdego?

Kategorie Dobry laptop,Laptopy Lenovo

Lenovo jest firmą, która od wielu lat wiedzie prym wśród producentów laptopów. Można więc zakładać, że laptopy Lenovo V14 G2 ALC sprostają opinii, na którą pracowała firma. Czy tak jednak jest? Czy szeroki wybór urządzeń i przedział cenowy zaczynający się w klasie budżetowej a kończący na urządzeniach z naprawdę wysokiej półki pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie?

Budowa

Laptopy z tej serii są bardzo lekkie, ważą jedynie półtora kilograma. Laptopy te szczególnie dobrze sprawdzą się jako narzędzia pracy ludzi biznesu, którzy przez konieczność częstego podróżowania z pewnością docenią niższą wagę bagażu. Kolejnym atutem z ich perspektywy będzie zastosowana w tych urządzeniach matryca czternasto-calowa. Taki właśnie wymiar ekranu już od kilku lat zdaje się być standardem w przenośnych urządzeniach przeznaczonych dla ludzi podróżujących. Pozwala ona na swobodną pracę przy zachowaniu niewielkich wymiarów samego urządzenia. Dodatkowo w większości modeli z tej serii matryca pokryta jest matową powłoką, zapewniającą komfort pracy nawet w pełnym słońcu. Zwieńczeniem budowy jest solidna, elegancko wykonana obudowa.

  • Podzespoły
  • Procesor AMD Ryzen 3 5300U (więcej)
  • 8 GB pamięci RAM
  • Dysk SSD o pojemności 256, w różnych modelach jest również drugi dysk.

Zintegrowana grafika Radeon

Trudno napisać o podzespołach całej serii, ponieważ różnią się one w zależności od modelu. Jednak można stwierdzić, że nawet w wersji najtańszej są one wystarczające, aby bez trudu obsłużyć wszystkie programy konieczne w codziennej pracy. Jeśli zaś chodzi o wersje najwyższe, to spokojnie można przewidywać, że przez najbliższe lata niezmiennie będą sobie radziły z obsługą kolejnych aktualizacji oprogramowania. Dodatkowym atutem jest coś, z czego firma Lenovo jest znana już od lat, to znaczy świetna klawiatura. Firma zdążyła nas przyzwyczaić, że na ich laptopach pisze się wyśmienicie, nie inaczej jest z tą serią. Pisząc ma się wrażenie, że pod palcami znajduje się produkt bardzo wysokiej jakości.

Podsumowanie

Laptopy Lenovo V14 G2 ALC zdają się być taką serią, wśród której każdy może znaleźć coś dla siebie. Osoby, które nie potrzebują w codziennej pracy bardzo mocnych podzespołów mogą zdecydować się na któryś z modeli budżetowych, z pewnością spełni on ich oczekiwania, natomiast użytkownik bardziej wymagający ma do dyspozycji szeroką ofertę produktów z lepszymi podzespołami, wśród których znajdzie coś dla siebie. A wszystkie te produkty łączy świetna jakość wykonania kojarzona z marką od lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.