Czy warto rozważyć zakup laptopa biznesowego Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP?

Kategorie Dobry laptop,Lenovo ThinkBook

Czy zakup laptopa Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP to dobry pomysł, jeżeli szukamy laptopa biznesowego? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób szukających laptopa, który będzie niezawodny w czasie pracy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż firma Lenovo ma w swojej ofercie również laptopy gamingowe, które nie zawsze są przydatne w pracy. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego laptop ThinkBook 15 G4 IAP to ciekawy pomysł na laptopa biznesowego.

Specyfikaca

Zacznijmy od podstawowej kwestii, jaką jest specyfikacja techniczna Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP, która wygląda następująco:

 • Procesor Intel Core i5-1235U vPro,
 • Ekran 15,6″ 1920×1080 (Full HD) IPS,
 • Pamięć RAM 8 GB DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 gigabajtów,
 • Dysk SSD o pojemnościach w zależności od wariantu od 256 GB do 1 TB,
 • Kolor obudowy: Szary,
 • System Windows 11 Pro,
 • Gwarancja w zależności od modelu, od 3 do 4 lat,
 • układ graficzny Intel Iris Xe Graphics lub wbudowana karta graficzna NVIDIA GeForce MX550,
 • WiFi standardach w zależności od wybranego wariantu WiFi lub 6 wraz z modułem bloetooth,
 • Bateria o pojemności 45 lub 60 Wh, w obu przypadkach wspierająca rapid charge, czyli eskspresowe ładowanie.

Czy zakup laptopa Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP to dobry pomysł, jeżeli szukamy laptopa biznesowego? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba osób szukających laptopa, który będzie niezawodny w czasie pracy

Dzięki zastosowaniu tego typu konfiguracji wraz z opcją jej modyfikacji możemy otrzymać solidny sprzęt nie tylko do użytku biznesowego, ale również prywatnego. Dzięki zastosowaniu matrycy 15,6 w połączeniu z rozdzielczością 1920×1080 bez problemu dostrzeżemy nawet najdrobniejsze detale, z kolei dzięki zastosowaniu wydajnego procesora oraz pamięci RAM DDR4 mamy gwarancję, że sprzęt nie będzie się zawieszał. W przypadku laptopów biznesowych równie ważne są także:

 • system operacyjny – w przypadku Windows 11 pro możemy śmiało powiedzieć, że jest on stosunkowo stabilny,
 • moduły WiFi – zarówno standard 5, jak i 6 gwarantują nam szybki i stabilny dostęp do Internetu,
 • dzięki pojemności 45 lub 60 Wh oraz możliwości szybkiego ładowani, mamy po pierwsze możliwość długiej pracy na baterii, po drugie możemy szybko i sprawnie ją naładować, co jest szczególnie przydatne w czasie podróży.

Komu szczególnie może przypaść do gustu Laptopy Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP?

Przede wszystkim osobom wymagającym, gdyż nawet jeżeli zdecydujemy się na nieco słabszą konfigurację, to wciąż jest to solidny sprzęt, który z powodzeniem nada się nie tylko do prac stricte biurowych, ale poradzi sobie również między innymi z obróbką plików graficznych. Jeżeli jednak zależy nam na przechowywaniu plików zajmujących dużo miejsca, lepszą opcją mogą się okazać laptopy z dyskiem SSD o pojemności 1 terabajta, oraz rozszerzonej ilości pamięci RAM, dzięki czemu uzyskamy większą płynność działania. To z kolei w połączeniu z wydajną baterią może sprawić, że laptopy Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP przypadną do gustu osobom które:

 • dużo podróżują,
 • zajmują się średnio zaawansowaną obróbką graficzną,
 • szukają laptopa, który z powodzeniem da się naładować w czasie jazdy środkami komunikacji publicznej, lub też w czasie jazdy samochodem.


Jeżeli zaś chodzi o podróże służbowe, to jego niewątpliwą zaletą może się okazać jego waga, a mianowicie wynosząca niecałe 2 kilogramy (najlżejszy model ma masę 1,7 kg) bez zasilacza, co szczególnie ważne jest w przypadku podróży samolotem, kiedy to przekroczenie dopuszczalnej wagi naszego bagażu może skutkować dodatkowymi opłatami. Ponadto waga wpływa negatywnie również na komfort przemieszczania się. Dzięki kompaktowym wymiarom, bez większego problemu możemy zmieścić go w standardowej torbie podróżnej, czy też plecaku- najlepsza jednak będzie do tego deykowana torba przeznaczona do przenoszenia laptopa.

Podsumowanie

Jeżeli szukacie solidnego laptopa biznesowego, który cechuje się również dużą wydajnością, to zakup laptopa Lenovo ThinkBook 15 G4 IAP, niezależnie od konfiguracji, może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z pewnością przypadnie on do gustu osobom wykorzystującym zawodowo laptop nie tylko do pisania tekstów, czy też wysyłania poczty, ale również do nieco bardziej zaawansowanej obróbki graficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.