Laptopy Lenovo ThinkBook 15p G2 i ich wydajność

Kategorie Lenovo ThinkBook

W przeciwieństwie do high-endowej serii ThinkPad, Lenovo wykorzystało do produkcji obudowy ThinkBooka 15 głównie plastik. Pokład i pokrywa wyświetlacza są wykonane z aluminium, ale cała reszta to czysty plastik. Kolorystyka laptopa jest szara, przez co całość wygląda prosto i niedopracowanie, a producent nie oferuje żadnych innych opcji wzorniczych.

Wzornictwo i funkcje – wyrafinowane, ale prawie w całości plastikowe

Podstawa i pokrywa są wystarczająco mocne, przy skręcaniu konstrukcja tylko lekko chrupie. Przy nacisku na klawiaturę trochę się ona ugina, ale w codziennym użytkowaniu nie jest to bardzo odczuwalne. Nacisk na tylną stronę osłony do niczego nie prowadzi, co oznacza, że niezawodnie chroni ona wyświetlacz.

Zawiasy wydały nam się niezawodne, dobrze trzymają pokrywę w ustawionej pozycji. Mimo to nie są w stanie w pełni ugasić wychylenia pokrywy. Podsumowując, jakość wykonania ThinkBook 15p G2 jest dobra i nic nie wskazuje na to, by należał on do budżetowego segmentu cenowego.

Sprzęt – wszystko, czego potrzebujesz

Laptopy Lenovo ThinkBook 15p G2 posiadają zaskakująco bogaty zestaw portów. Model ten oferuje pięć portów USB (dwa z nich to Type-C z obsługą DisplayPort i Power Delivery) oraz HDMI 1.4b. Jeden z portów USB jest wpuszczony w obudowę i ukryty pod zaślepką, dzięki czemu można do niego włożyć odbiornik myszy bezprzewodowej (do 16 mm).

Jak już zdążyliśmy się zorientować, wybór portów w notebooku jest doskonały, ale ich rozmieszczenie nie jest najbardziej optymalne. Odległość między niektórymi złączami jest zbyt mała, przez co podłączone urządzenia lub wtyczki mogą się wzajemnie zakłócać. Podobnie jest z blokadą Kensington – po włożeniu do gniazda zachodzi ona na złącze zasilania laptopa. Problem jest do rozwiązania: urządzenie można ładować przez USB Type-C, ale trzeba będzie dokupić osobno przejściówkę.

Czytnik kart Lenovo ThinkBook 15p G2

Producent wyposażył ThinkBooka 15 w pełnowymiarowy czytnik kart pamięci, który znajduje się na prawym boku obudowy. Testy wykazały, że czytnik podłączany jest za pomocą interfejsu USB 3.0, więc prędkości są całkiem niezłe. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy rywale w tym teście wypadli mniej więcej na tym samym poziomie. Jedynym wyjątkiem jest Dell Latitude 3590.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.