Regularnie powstające urządzenia biznesowy sprawiły, że wybór jest na tyle duże, że dość często jest on problematyczny. Dobranie odpowiedniego urządzenia, które będzie sprawdzało się w biznesie może okazać się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób, które potrzebują sprawnie działające urządzenia, a niekoniecznie zgłębiają wiedzę na temat sprzętów komputerowych. Jednym z laptopów godnych polecenia jest z całą pewnością Lenovo ThinkBook 15. Czym może pochwalić się to urządzenie?

Ponadprzeciętna wydajność

Pierwszym, a jednocześnie najważniejszym aspektem, o którym trzeba wspomnieć jest wydajność urządzenia, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest to głównie zasługą dobrze dobranych komponentów. Głównym podzespołem odpowiedzialnym za świetną wydajność jest procesor z serii Intel Core i7 o oznaczeniu 10510U, który to posiada 4 fizyczne rdzenie oraz 8 wątków, a zegary taktowane są wartościami maksymalnie 4,9 GHz pod obciążeniem. Jest to wynik, który pozwala osiągać bardzo dobre rezultaty.

Kolejnym z podzespołów jest pamięć operacyjna RAM typu DDR4. Maksymalna jej ilość to 16 GB co jest całkowicie wystarczające. Poprawnie dobrane podzespoły typowo wydajnościowe sprawdzają się nawet w bardziej wymagających zadaniach. Jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić urządzenie to warto pokusić się o dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon 620.

Inne elementy godne uwagi

Lenovo ThinkBook 15 posiada matrycę IPS o przekątnej 15,6 cala. Odwzorowanie kolorów, nasycenie, ostrość oraz kąty widzenia stoją na wysokim poziomie dzięki czemu praca z urządzeniem będzie czystą przyjemności. Laptop oprócz standardowego dysku twardego HDD może także zostać doposażony w szybki dysk SSD o maksymalnej pojemności 512 GB. Do dyspozycji oddano także szereg podstawowych złącz co jest już swoistym standardem.

Podsumowanie

Reasumując, Lenovo ThinkBook 15 jest urządzeniem kompletnym, które sprawdza się na co dzień w zastosowaniach biznesowych. Jest on zarówno wydajny, jak i jego wygląd jest bez zastrzeżeń. Wygląda całkowicie profesjonalnie i elegancko.

Technology obraz autorstwa freepik - www.freepik.com