Lenovo ThinkBook czyli jak usprawnić swoją pracę

Kategorie Lenovo ThinkBook

Laptopy biznesowe, podobnie jak gamingowe zyskują w ostatnich latach na popularności. Rozwój pracy zdalnej, możliwość zabrania laptopa w podróż pociągiem czy wyjazd biznesowy oraz kuszące zarobki oferowane przez firmy spoza kraju sprawiają, że posiadanie sprzętu, który weźmiemy z sobą wszędzie, staje się powoli wymogiem dla każdej osoby, która chce rozwijać się i więcej zarabiać. W tym artykule skupimy się na tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając laptop biznesowy, czym powinien się charakteryzować oraz dlaczego Lenovo przoduje w tej dziedzinie.

Czym charakteryzują się laptopy biznesowe?

Główną zaletą tego typu sprzętu jest mobilność, niezawodność i wysoka wydajność, która pozwala na pracę bez opóźnień i w każdym miejscu z dostępem do internetu. Wiele firm na przestrzeni ostatnich lat zaczęło rozwijać serie laptopów, które dedykowane są dla dyrektorów, przedsiębiorców oraz tych, którzy preferują pracę zdalną i potrzebują najszybszego i wielofunkcyjnego urządzenia.

Design laptopów biznesowych

Laptopy biznesowe, podobnie jak gamingowe zyskują w ostatnich latach na popularności

Tego typu laptopy charakteryzują się przede wszystkim obudową wykonaną z lekkich i wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium wzmacniane włóknem szklanym lub węglowym. Przez wzgląd na to, do kogo są kierowane, urządzenia te zwykle pozbawione są wszelkich dodatków, jakie znajdziemy w laptopach gamingowych, czyli podświetlenia ledowego i charakterystycznej, specyficznej obudowy. Laptopy biznesowe z reguły są eleganckie i minimalistyczne, mając przede wszystkim prezentować się gustownie podczas pracy poza domem i nie ściągać na użytkownika niepotrzebnej uwagi.

Na co zwrócić uwagę kupując laptop biznesowy?

Poniżej postaraliśmy się wybrać najważniejsze elementy specyfikacji, na które warto zwrócić uwagę, dobierając urządzenie do pracy.

  • Procesor – Intel Core 11 generacji to podstawa, która zagwarantuje szybkie i sprawne działanie systemu operacyjnego, dlatego warto zdecydować się na urządzenie, które zostało w niego wyposażone. Kupowanie laptopa z wcześniejszymi generacjami jest jak najbardziej możliwe, jednak zdecydowanie warto sięgnąć po najnowszą i najlepszą propozycję firmy, jeśli chcemy, aby nasz nowy laptop służył nam długo i niezawodnie.
  • Bateria – laptopy biznesowe mają przede wszystkim zapewnić nam możliwość ciągłej pracy, niezależnie od okoliczności. Wydajna bateria, pozwalająca na długie użytkowanie na jednym ładowaniu to podstawa, bez której będziemy musieli polegać na dostęp do gniazdka, co prędzej czy później uniemożliwi skuteczne wykonywanie działań.
  • Wyświetlacz – zależny przede wszystkim od preferencji i tego, gdzie najczęściej będziemy korzystać z nowego urządzenia. Jeśli potrzebujemy większego ekranu, lepiej wyposażyć się w 17. calowy wyświetlacz, z kolei mniejsze lepiej sprawdzają się w podróży, ponieważ nie wymagają dodatkowego miejsca na umiejscowienie – możemy korzystać z nich, trzymając je na kolanach.
  • Karta graficzna – w zdecydowanej większości zastosowań, wystarczy zintegrowana karta graficzna. Jeśli wiemy, że będziemy korzystać z laptopa również do gier w czasie wolnym, zadań wymagających dużej ilości renderowania – np. montażu filmów czy produkcji grafiki, warto sięgnąć po laptopa z dodatkową kartą graficzną np. z serii Nvidia RTX.
  • Złącza i porty – HDMI, USB typu A i C, a także port Ethernet, który umożliwi przewodowe połączenie internetowe w przypadku niedostępności WiFi w danym miejscu.
  • Inne, przydatne funkcje – rysiki, zabezpieczenia biometryczne, które nie pozwolą na odblokowanie laptopa przez przypadkowe osoby a nawet dodatkowy, dotykowy ekran znajdujący się obok lub nad klawiaturą. Tego typu dodatki znacząco zwiększają komfort pracy i użytkowania.

Lenovo ThinkBook, czyli odpowiedź firmy na potrzeby klientów


Wszystkie wymienione dotychczas informacje doskonale zna firma Lenovo, o czym świadczy seria laptopów biznesowych ThinkBook skierowanych do osób, które potrzebują niezawodności i wygody w użytkowaniu. W ofercie firmy znajdziemy zarówno laptopy większe, 17 calowe, z dodatkowymi funkcjami, typu ekrany dotykowe, czy wyświetlacze, które możemy obrócić o 180 stopni, a także mniejsze – 13 calowe, które oferują łatwość obsługi niezależnie od warunków, w jakich się znajdujemy. Dodatkowo każdy z laptopów, jakie znajdziemy w tej serii, posiada bardzo wydajną baterię, kamerę, przydatną szczególnie podczas konferencji zdalnych, a także wszystkie potrzebne porty, od klasycznych USB typu A, po nowsze typu C. Warto przejrzeć ofertę laptopów z serii Lenovo ThinkBook, jeśli zastanawiamy się nad zakupem laptopa biznesowego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.