Lenovo ThinkBook – nowa linia urządzeń od lidera sprzętu komputerowego dla firm

Kategorie Dobry laptop,Laptopy Lenovo,Lenovo ThinkBook

Laptopy Lenovo zna chyba każdy pracodawca i pracownik, gdyż sprzęt ten jest jednym ze złotych standardów w biznesie, i to od lat. Urządzenia Lenovo ThinkPad, których pierwsze modele powstały w 1992 roku, aż do teraz są niezwykle chętnie kupowane przez wiele firm, gdyż nie tylko są niezawodne i świetnie wykonane, ale także łatwo da się je rozbudować i zmodernizować, a także naprawić, co niesie ze sobą pokaźne oszczędności. Niedawno światło dzienne ujrzała nowa linia – Lenovo ThinkBook. Czym różni się ona od ThinkPadów?

Lenovo ThinkBook – nowocześniejsze oblicze biznesu odbite w laptopach

ThinkPady to laptopy, które chociaż są najnowocześniejsze w swojej klasie i zawsze podążają za najkorzystniejszymi świeżymi trendami, przeznaczone są ściśle do zastosowań biznesowych i profesjonalnych. O ile jednak taka specjalizacja laptopa miała sens kiedyś, w dzisiejszych czasach biznesowy laptop służy najczęściej nie tylko jako narzędzie pracy, ale także świetny towarzysz rozrywki.

Laptopy Lenovo ThinkBook odzwierciedlają ten trend i łączą cechy laptopów biznesowych oraz rozrywkowych i gamingowych, czego oczekiwało coraz więcej konsumentów i co zaczęło być realizowane już wcześniej przez innych producentów. Firma Lenovo nie mogła już dłużej ignorować nowej rzeczywistości, a kiedy już wzięła się za stworzenie nowej linii produktów, wyszła ona nader udana.

Lenovo ThinkBook – cechy charakterystyczne

Laptopy Lenovo ThinkBook, podobnie jak ThinkPady, charakteryzują się niezwykle wysoką jakością wykonania, jednak ich wygląd został nieco bardziej dopasowany do gustów zwykłych użytkowników, nie tracąc elegancji i smaku laptopów biznesowych. ThinkBooki uruchamiają się w niezwykle szybkim tempie, które wynosi zaledwie pół sekundy. Oznacza to, że dostęp do różnych aplikacji i poczty jest zawsze wręcz natychmiastowy.

Lenovo ThinkBook posiadają też znane z ThinkPadów rozwiązania związane z bezpieczeństwem. Do tego niezwykle długo działają na jednym ładowaniu, co jest zasługą nie tylko dobrej baterii, ale także zaawansowanej optymalizacji oprogramowania pod dany model. Domyślnie sprzedawane są one z Windowsem 10 Pro, jednak podobnie jak w przypadku ThinkBooków, są one przyjazne także innym systemom operacyjnym. Producent nie zrezygnował też na szczęście z idei sprzętu, który łatwo zmodernizować lub rozbudować.

Laptopy Lenovo ThinkBook można polecić każdemu, kto używa sprzętu biznesowego również i do rozrywki – na przykład do oglądania filmów czy grania w podróżach służbowych lub podczas dni wolnych. Idealne będą też dla freelancerów, których komputery pełnią jednocześnie funkcję urządzeń osobistych i biznesowych.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com