Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 AMD- laptop biznesowy dla wymagających

Kategorie Laptopy Lenovo,Lenovo ThinkPad

Laptopy biznesowe bez cienia wątpliwości są niezbędnym elementem w każdym przedsiębiorstwie. Stanowią one nieocenioną pomoc w wykonywaniu codziennych zadań. Jednakże należy pamiętać, że wybór odpowiedniego sprzętu będzie mieć ogromne znaczenie pod kątem komfortu i wydajności pracy. Na jakie więc elementy warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia?

Laptop laptopowi nierówny

Decydując się na zakup laptopa nie należy kupować oczami- niekoniecznie ładnie wyglądające urządzenie będzie dobrze się sprawować. W tej kwestii należy brać pod uwagę przede wszystkim jego specyfikację czyli podzespoły, z których został zbudowany. To one będą mieć kluczowe znaczenie pod kątem wydajności sprzętu.

Podzespoły

Szczególną uwagę należy zwrócić na 2 główne podzespoły, które w dużej mierze będą wpływać na otrzymaną wydajność. Pierwszym z nich jest procesor stanowiący rdzeń całego układu. Przy tym komponencie trzeba mieć na uwadze przede wszystkim: ilość rdzeni, wątków oraz taktowania zegara. Warto orientować się również w roku produkcji danego procesora- nowe modele to nowe technologie zastosowane w celu podkręcenia wydajności.

Pamięć RAM

Kolejnym, równie istotnym podzespołem jest pamięć RAM pozwalająca przechowywać aktualnie wykorzystywane aplikacje, jak i sam system operacyjnym. W celu optymalnego działania urządzenia niezbędne jest minimum 8 GB pamięci operacyjnej. Chcąc uzyskać możliwie jak najwyższą wydajność warto wybierać modele DDR4, zaś poprzednie – DDR3 sprawdzą się w przypadku tańszych urządzeń.

Jaki model laptopa wybrać?

Jednym z ciekawszych laptopów jest Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 AMD, który to cechuje się ponadprzeciętną wydajnością i wysoką kulturą pracy. Urządzenie to wyposażono w wydajny procesor AMD Ryzen 5 bądź 7 najnowszej generacji. Całość wspierana jest przez 8 lub 16 GB szybkich pamięci RAM DDR4. Uzupełnieniem mocnej specyfikacji laptopa jest szybki dysk SSD o pojemności od 256 GB do 1 TB. Reasumując, Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 AMD to idealny wybór dla wymagających użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.