Lenovo ThinkPad to rodzaj laptopów cechujących się niezwykłym designem – zawiasy laptopa potrafią otwierać się w zakresie 360 stopni, co umożliwia prace w każdych dogodnych dla Ciebie warunkach. Jednak nie tylko ich design, lecz również funkcjonalność sprawia, że są doskonałym modelem laptopa dla firm.

Innowacyjny laptop

Lenovo ThinPad jest produktem innowacyjnym. W przypadku Lenovo ThinkPad „2w1” Yoga zawiasy operujące w zakresie 360 stopni to pierwsza z jego superlatyw, dzięki której dostosowujesz laptopa do otoczenia pracy, a nie na odwrót. Komfortowo pracuje się z nim na kolanach, przy biurku, a nawet leżąc. Są niezwykle lekkie. Miłośnicy prywatności pokochają zasłonę ThinkShutter, dzięki której w sekundę możesz zasłonić kamerę komputera bez kupna zbędnych akcesoriów czy też zastosowania domowych metod. Model Lenovo ThinkPad X1 Fold możesz składać jak książkę.

Lenovo ThinkPad seria T

Lenovo ThinPad jest produktem innowacyjnym

Laptopy Lenovo z serii T reklamowane są jako wydajne i wytrzymałe, co pozwala na korzystanie z nich na potrzeby pracy we wszelakich warunkach – co jest bardzo korzystne dla osób, pracujących w trybie hybrydowym i zdalnym. Posiadają bardzo wytrzymałą baterie, dzięki czemu unikniesz częstego ładowania, a pory USB-C Thunderbolt zapewniają maksymalnie szybki przepływ danych. Ta seria laptopów w zależności od modelu operuje na procesorach Intel V Pro, Intel Core 11, Intel evo Pro oraz AMD. Operują na najnowszych systemach operacyjnych firmy Windows, do Windows 11. Wyświetlacze w zależności od modelu mają 14-16 cali. Dla miłośników pracy graficznej utworzono modele z kartą graficzną w postaci NVIDIA GeForce RTX.

Lenovo ThinkPad seria X1

Wszystkie laptopy Lenovo ThinkPad z serii X1 operują na procesorach Intel. W przypadku tej serii laptopy obsługują systemy operacyjne takie jak: Windows (do 11 Pro), Linux (Fedora) oraz Linux (Ubuntu). Możliwe jest nabycie laptopa o wyświetlaczy od 13 do 16 cali. W przypadku większości modeli w środku można znaleźć kartę graficzną Intel Iris Xe. Innymi kartami graficznymi, które znajdują się w niektórych modelach są: Intel UHD 11 generacji (zintegrowana), NVIDIA GeForce RTX 3080/3070/3060/3050. Należy jednak pamiętać, że cena modelu może się wahać w zależności od zawartej karty graficznej – istnieje bardzo duży rozstrzał cenowy między kartami Intel i NVIDIA. Lenovo ThinkPad może być odpowiedni zarówno dla projektantów i grafików jak i pracowników biurowych, pracujących z dokumentacją – dzięki szerokiemu wyborowi specyfikacji urządzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

Lenovo ThinkPad seria E

Laptopy Lenovo z serii T reklamowane są jako wydajne i wytrzymałe, co pozwala na korzystanie z nich na potrzeby pracy we wszelakich warunkach - co jest bardzo korzystne dla osób, pracujących w trybie hybrydowym i zdalnym

Seria E laptopów Lenovo ThinkPad słynie z przyjemnego dla oka designu oraz dużej wydajności. Firma Lenovo podkreśla, że laptopy te chronią danę użytkownika, co jest korzystne dla pracowników, którzy pracują z poufnymi danymi klientów. Część modeli z serii E operuje na procesorach AMD Ryzen – jednak modele te: E15, E15; posiadają swoje odpowiedniki z procesorami Intel Core. Dla przykładu jeden z wariantów Lenovo ThinkPad E15 posiada procesory mobilne AMD Ryzen™ z serii 5000, a drugi operuje na procesorze Intel® 11. generacji. Należy zauważyć, że modele te różnią się również ilością pamięci operacyjnej – dla osób, którym zależy na jej większej ilości bardziej odpowiedni będzie model z procesorem Intel, posiadający do 32GB. Oba modele wyposażone są w szereg zabezpieczeń i w zależności od wybranego wariantu są nimi:

  • Trusted Platform Module (TPM) 2.0,
  • osłona na kamerę ThinkShutter,
  • funkcja inteligentnego wyłączania,
  • wejście Kensington Lock.

Laptopy z serii E są odpowiednie dla pracowników, którzy regularnie biorą udział w telekonferencjach oraz pracują z dużą ilością danych, w tym danych wrażliwych.

Podsumowanie

Laptopy Lenovo Thinkpad są innowacyjnymi urządzeniami o wysokim stopniu wbudowanych zabezpieczeń. Ze względu na duże różnice między określonymi seriami i modelami możliwe jest dobranie sprzętu odpowiedniego do charakteru wykonywanej pracy oraz budżetu pracownika/pracodawcy. Przy wyborze modelu należy mieć na uwadze pełnione w pracy obowiązki, gdyż każdy z modeli cechuje się odmienną specyfikacją. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.