Recenzja Chromebooka Lenovo ThinkPad C13 Yoga

Kategorie Laptopy Lenovo,Lenovo ThinkPad

Wciąż widzimy wiele Chromebooków skierowanych do konsumentów i instytucji edukacyjnych, ale coraz popularniejsze stają się wyrafinowane modele biznesowe. Laptopy Lenovo ThinkPad C13 Yoga z www.itnes.pl mogą być obecnie najmodniejszym laptopem dostępnym na rynku.

Ten 13,3-calowy laptop jest zgodny z nazwą ThinkPad z joystickiem TrackPoint na klawiaturze i certyfikatem MIL-STD 810G, chroniącym przed zagrożeniami drogowymi, takimi jak wstrząsy, wibracje, ekstremalne temperatury i wilgotność. Jest nawet dostępny z wyświetlaczem OLED 4K. Nie jest tani, ale nie doświadcza też fatalnego szoku związanego z naklejkami swojego konkurenta, HP Elite c1030 Chromebook Enterprise, i ogólnie jest wystarczająco imponujący, aby zakwalifikować się do Chromebooków Editors’ Choice for Business.

Kolor Abyss Blue

Chromebook ThinkPad C13 Yoga ma też procesor AMD zamiast procesora Intela. (Jesienią zeszłego roku firma AMD zaprezentowała serię pięciu procesorów Ryzen i Athlon „serii C”, zaprojektowanych specjalnie z myślą o Chromebookach). System za 584 dolary wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Athlon Gold 3150C, skromne 4 GB pamięci RAM i co gorsza (nawet zmniejszone o połowę) 32 GB pamięci flash eMMC. Nasz egzemplarz recenzencki za 859 dolarów ma czterordzeniowy procesor Ryzen 5 3500C 2,1 GHz, zintegrowany układ graficzny Radeon Vega, 8 GB pamięci operacyjnej i duży dysk SSD 256 GB oparty na PCI Express. Oba modele wyposażono w ekran dotykowy IPS o rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli) i jasności 300 nitów.

Laptopy Lenovo ThinkPad C13 Yoga posiadają również skaner linii papilarnych, pióro Universal Stylus Initiative, które podłącza się do gniazda z przodu, oraz dwie kamery. Pierwsza z nich to kamera internetowa z zasłoną prywatności, umieszczona centralnie nad wyświetlaczem; druga to 5-megapikselowy aparat skierowany w stronę świata nad klawiaturą, nadający się do robienia zdjęć podczas trzymania Yogi w trybie tabletu. Wersja 4K OLED, o stopień wyższa od naszego modelu testowego, kosztuje 968 dolarów; ma nie tylko jaśniejszy ekran o wyższej rozdzielczości, ale też szybszy (Ryzen 7 3700C) procesor i 16 GB pamięci RAM.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.