Serwery Dell PowerEdge- najważniejsze cechy i zalety

Kategorie Dell PowerEdge,Serwery,Serwery Dell

We współczesnych czasach technologia odgrywa ogromnie ważną rolę w działaniu licznych branż. Właściciele firm potrzebują sprawdzonych, nowoczesnych rozwiązań, które pomogą im w efektywnym zarządzaniu zasobami informatycznymi. Dell to jeden z liderów wśród producentów serwerów na rynku, a jego linia PowerEdge cieszy się dużym zainteresowaniem mniejszych, jak i większych firm z całego świata. Głównymi zaletami serwerów od marki Dell jest niezawodność oraz zaawansowane funkcje. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Rodzaje dostępnych obudów serwerów Dell PowerEdge

Serwery od tego producenta zakupić można w obudowie Rack i Tower. Pierwsza obudowa została zaprojektowana w taki sposób, żeby zwiększyć do maksimum wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniach. Konstrukcja tych serwerów pozwala na prostą rozbudowę, ponadto nie sprawia problemów podczas konserwacji. Opcja montażu w szafach rackowych doceniana jest zwłaszcza przez przedsiębiorców z niewielką ilością dostępnego miejsca, którzy chcą zoptymalizować przestrzeń swojego centra danych. Innym rozwiązaniem jest obudowa typu Tower, przypominająca zwykłe komputery stacjonarne. To propozycja dla małych firm poszukujących sprawdzonych sprzętów, jednakże niedysponujących wydzieloną przestrzenią na serwer. Serwery Dell PowerEdge wyróżniają się na tle konkurencyjnych modeli. To, co je charakteryzuje to prostota zarządzania oraz konserwacji.

W serwerach trzymamy ważne dla firmy dokumenty, bazy danych, pliki

Cechy serwerów marki Dell z linii PowerEdge

Firmy bardzo chętnie stawiają właśnie na serwery Dell Power Edge. Powodem zakupu tego sprzętu jest zwłaszcza jego wydajność. Serwery te są w stanie obsługiwać nawet szczególnie wymagające aplikacje i obciążenia pracy. Dzieje się tak za sprawą innowacyjnych procesorów, wysokiej przepustowości pamięci oraz zaawansowanych opcji pamięci masowej. Serwery Dell PowerEdge to propozycja dla firm, którym zależy na szybkim przetwarzaniu sporej ilości danych.

  • Skalowalność

Ważną cechą serwerów od tej firmy jest ich skalowalność. Sprzęty te można dowolnie rozbudowywać o kolejne zasoby, czyli karty sieciowe, dyski twarde, pamięci ram. Jest to ważne, gdyż przedsiębiorstwa dążą do rozwoju, a ich potrzeby nieustannie rosną. Wybierając produkty Dell można więc mieć pewność, że z łatwością dostosuje się swoją infrastrukturę IT do nowych wymagań, bez potrzeby kupowania nowych systemów, co wiązałoby się z dużym wydatkiem.

W serwerach trzymamy ważne dla firmy dokumenty, bazy danych, pliki

  • Bezpieczeństwo

Dla firm wybierających serwery Dell liczy się także bezpieczeństwo. Marka ta zapewnia swoim klientom mnóstwo wbudowanych funkcji bezpieczeństwa. Mowa tutaj o bezpiecznym starcie, szyfrowaniu danych, opcji zdalnego zarządzania. Możliwości te, pozwalają na skuteczną ochronę wrażliwych danych, jak i zabezpieczają je przed potencjalnymi cyberatakami. Nie należy lekceważyć zagrożeń cybernetycznych, gdyż są one coraz bardziej zaawansowane. Dla każdego przedsiębiorcy bezpieczeństwo powinno być kluczowym aspektem.

  • Niezawodność

Serwery Dell PowerEdge uznawane są za niezawodne i wytrzymałe. Stworzono je w taki sposób, żeby mogły poradzić sobie z ciągłym działaniem w wielu warunkach środowiskowych. Jest to istotne zwłaszcza dla firm, które funkcjonując 24/7. Wysoka niezawodność sprzęty wpływa na mniejszą ilość awarii i przestojów. To natomiast przekłada się na ograniczenie strat i wyższą produktywność firmy.

  • Helpdesk

Warto dodać, że Dell oferuje także wsparcie techniczne i szeroką gamę usług. Mowa tutaj zarówno o zwykłej pomocy technicznej, jak i zaawansowanych usługach konsultingowych oraz zarządzania infrastrukturą. Przedsiębiorca może więc powierzyć swoją infrastrukturę IT specjalistom, którzy zadbają, aby działała w nienaganny sposób.

Sposoby wykorzystania serwerów w przedsiębiorstwach


Serwery to istotny element infrastruktury IT dla firm. W nowoczesnych przedsiębiorstwach można je wykorzystać na liczne sposoby. Innowacyjne sprzęty mogą służyć do:

  • przechowywania danych,
  • zarządzania siecią,
  • ochrony danych,
  • zarządzania aplikacjami,
  • wizualizacji.

W serwerach trzymamy ważne dla firmy dokumenty, bazy danych, pliki. Obsługują one też istotne aplikacje księgowe, systemy CRM, zarządzania zasobami ludzkimi. Warto pamiętać, że serwery to też głównie miejsce zarządzania siecią w firmie.

Serwery Dell PowerEdge to świetna propozycja dla firm, którym zależy na niezawodnym i wydajnym sprzęcie. Ich skomplikowane funkcje oraz skalowalność sprawiają, że odpowiadają one na potrzeby mniejszych, jak i dużych przedsiębiorstw. Urządzenia od tej marki są w stanie sprostać różnym wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.