W jaki sposób wybrać laptop biznesowy?

Kategorie Dobry laptop,Laptopy Lenovo,Lenovo ThinkPad

Zapewne wiele osób miało w swoim życiu sytuację, gdy konieczne okazywało się kupienie nowego laptopa, jednakże nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, w jaki sposób tego dokonać. Podstawowa znajomość na temat najważniejszych podzespołów jest bardzo istotna, aby możliwe było wybranie idealnego egzemplarza, który sprawdzi się doskonale do wykonywania wszystkich czynności. Jakie najważniejsze podzespoły możemy wyróżnić? Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Najważniejsze są podzespoły urządzenia

Podczas wyboru nowego egzemplarza, zdecydowanie najistotniejsza jest kwestia podzespołów. Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego, że to właśnie od komponentów zależy, jak szybko i wydajnie będzie działał nasz sprzęt. Jako model wzorcowy posłużymy się egzemplarzem Lenovo ThinkPad L13 Gen 2, który to charakteryzuje się bardzo wydajnym procesorem AMD Ryzen 7 4700U. Dodatkowo w większości przypadków wyposażony jest w pamięć RAM 16 GB i dysk twardy SSD o pojemności 512 GB. Całością operuje najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro. Tego typu zestaw to gwarancja stabilnej i długotrwałej pracy urządzenia.

Na co zwracać uwagę wybierając podzespoły?

Na jakiej podstawie podstawie mogliśmy stwierdzić, że wcześniej przytoczony model jest wydajny? Jest to oczywiście kwestia podzespołów. W przypadku procesora najważniejsze informacje dla nas to ilość rdzeni, częstotliwość taktowania, a także ilość rdzeni. Upraszczając, im te wartości są wyższe, tym lepiej dla użytkownika. Jeśli chodzi natomiast o kartę graficzną, zaleca się zwracanie uwagi na ocenę passmark, na podstawie której jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić czy GPU nadaje się do użytkowania. Dysk twardy powinien być możliwie najbardziej pojemny, a im większa jest prędkość zapisywania i odczytywania, tym lepiej.

Zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.