Zasilacze awaryjne APC – ochrona urządzeń przed przepięciami i ciągłość pracy

Kategorie Zasilacze awaryjne,Zasilacze awaryjne APC

Bez prądu większość prac nie da się wykonać, a kilkugodzinny przestój w firmie może prowadzić do poważnych strat finansowych. Rozwiązaniem są zasilacze awaryjne UPS, które można podłączyć do sprzętu elektronicznego, by działał on nieprzerwanie w trakcie przerwy w dostawie prądu. To jednak niejedyna zaleta tego rozwiązania. W jakich sytuacjach przyda się UPS APC i jak wybrać odpowiedni model spośród tak wielu dostępnych rodzajów?

Zasilacze awaryjne APC – jakość i niezawodność w każdych warunkach

UPS, czyli zasilacz awaryjny jest urządzeniem pozwalającym utrzymać zasilanie podłączonych do niego urządzeń w czasie, gdy następują przerwy w dostawie prądu. Możliwe jest zatem kontynuowanie pracy bez obaw, że dane zostaną utracone. Na rynku można znaleźć zasilacze awaryjne APC, które charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością. Dużą zaletą tych urządzeń jest również łatwość zarządzania nimi i innowacyjność, która w tej branży jest kluczowa. Do wyboru są nie tylko UPS-y, gdyż firma również oferuje równoległe systemy zasilania, systemy zarządzania energią czy urządzenia chroniące przed przepięciami, a co ważniejsze możliwe jest także rozbudowanie zasilaczy o na przykład dodatkowe moduły bateryjne.

Bez prądu większość prac nie da się wykonać, a kilkugodzinny przestój w firmie może prowadzić do poważnych strat finansowych

Kiedy przyda się zasilacz awaryjny?

Zasilacze UPS przydadzą się tak naprawdę każdemu, kto używa sprzętu elektronicznego, ale w szczególności jest to nieoceniony sprzęt w biurach, serwerowniach czy w innych zakładach pracy, w których brak dostępu do prądu paraliżuje firmę. Jednak nie tylko brak prądu może niekorzystnie wpłynąć na pracę, bo sprzęt elektroniczny jest czuły na wszelkie skoki napięcia. Te niestety dość często następują, a tym samym skracają żywotność sprzętu elektronicznego. Jeśli komputer będzie podłączony do zasilacza, to nic się nie stanie, wszystkie dane i urządzenie będą bezpieczne.

Jakie rodzaje zasilaczy UPS APC są dostępne?

Wyróżnia się trzy rodzaje zasilaczy awaryjnych APC:

  • Back-UPS
  • Easy-UPS
  • Smart-UPS

Zasilacze Back-UPS są przeznaczone do małych firm, ale i do zastosowania domowego, a ich zaletą jest łatwość obsługi. Easy-UPS to urządzenia o mocy od 500 VA do nawet 3000 VA, a więc sprawdzą się w większych firmach, ale też miejscach, w których często występują skoki napięcia. W tej kategorii znajdują się również UPS-y on-line zapewniające doskonałą stabilność. Ostatni rodzaj to zaawansowane zasilacze, które nadają się do serwerowni i można nimi sterować zdalnie.

Jak dobrać odpowiedni zasilacz do sprzętu?

Bez prądu większość prac nie da się wykonać, a kilkugodzinny przestój w firmie może prowadzić do poważnych strat finansowych

Z racji tego, że zasilacze  awaryjne APC występują w różnych wariantach, to bez problemu można dopasować idealny model do warunków, w których będzie on użytkowany.

  • Przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc, która musi być o około 25 procent wyższa od urządzeń będących do UPS-a podłączonych.
  • W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będą zasilacze z wyświetlaczem, by móc w pełni nadzorować pracę sprzętu. Dostępne są też zasilacze APC z diodami sygnalizującymi zanik prądu lub z portami komunikacyjnymi. To drugie rozwiązanie jednak wymaga użycia specjalnego oprogramowania.
  • Niezwykle ważna jest szybkość reakcji zasilacza w razie wyłączenia prądu, a ta wartość powinna wynosić 20 ms lub mniej.
  • Uwzględnić należy też ilość i rodzaj gniazd oraz ilość czasu podtrzymania akumulatorowego urządzeń podłączonych do UPS.
  • W bardziej wymagających warunkach niezbędne będą zasilacze z dodatkowymi zabezpieczeniami, a także z akumulatorami, które wytrzymają nawet 500 cykli ładowania.

Jakie korzyści przyniesie połączenie sprzętu elektronicznego do zasilacza APC?

Zasilacze awaryjne APC chronią użytkowników sprzętu elektronicznego przed utratą danych, dzięki czemu można spokojnie pracować bez stresu, że dotychczasowa praca zostanie utracona. Korzyścią płynącą z użytkowania UPS jest też ochrona sprzętu, który jest wrażliwy na skoki napięcia i szybciej się zużywa lub psuje. Można zatem zaoszczędzić na kosztownych naprawach czy całkowitej wymianie. UPS APC to niezawodny i wydajny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.