Dlaczego laptop biznesowy się zacina?

Kategorie Laptopy Lenovo,Lenovo ThinkPad

Każde narzędzie pracy powinno być możliwie jak najlepsze, aby wykonywane przez nas czynności były na wysokim poziomie. Podobnie jest w przypadku laptopa biznesowego, który powinien charakteryzować się szybkością działania i niezawodnością. Niestety w przypadku starszych egzemplarzy nie do końca tak to wygląda. Od czego dokładnie zależy szybkość naszego laptopa? Co powinniśmy zrobić, aby przyspieszyć działanie urządzenia? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na te nurtujące pytania.

Od czego zależy szybkość działania danego laptopa?

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego, że szybkość naszego laptopa zależy przede wszystkim od komponentów, które posiadamy wewnątrz obudowy. Aby lepiej to zrozumieć, przytoczymy przykład Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 ze sklepu iTnes, który wyposażony jest w procesor Intel Core i5-10210U (więcej tutaj) pamięć RAM 8 gigabajtów, SSD 512 gigabajtów. Jest to jedna z najbardziej cenionych wersji biznesowych, która to cieszy się świetnymi opiniami w sieci. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że całością operuje system operacyjny Windows 10 Pro, który to jest bardzo popularny na całym świecie.

Co zrobić, aby przyspieszyć działanie laptopa?

Co, jeśli nie jesteśmy w stanie zakupić nowego urządzenia? Spróbujmy zoptymalizować stary model! Cały proces zacznijmy od usunięcia przestarzałego oprogramowania, które to jest już właściwie przez nas zapomniane. Dzięki temu jesteśmy w stanie zyskać odrobinę więcej przestrzeni na dysku twardym, co powinno być pozytywnym rozwiązaniem. Alternatywnie pobierzmy program antywirusowy i sprawdźmy czy na naszym dysku twardym nie znajdziemy złośliwego oprogramowania. W ostateczności skuteczne okaże się sformatowanie laptopa. Sprawdźmy też temperatury poszczególnych podzespołów – jeśli są zbyt wysokie, wówczas będziemy świadkami znacznie wolniejszego działania.

Zdjęcie autora senivpetro - pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.