Jaki laptop biznesowy wybrać?

Kategorie Lenovo ThinkBook
https://itnes.pl/notebooki/notebooki-lenovo/notebooki-lenovo-thinkpad/

Laptop to w obecnych czasach jedno z najczęściej użytkowanych narzędzi do pracy online (więcej). Korzystają z niego zarówno właściciele firm, jak i pracownicy. Każdy musi mieć niezawodny sprzęt, aby komunikacja była sprawna, a przede wszystkim efektywnie wykonywane zostały powierzone zadania.

Na polskim rynku możemy spotkać wiele komputerów mobilnych, które wcześniej były kierowane wyłącznie do odbiorców indywidualnych. Aktualnie możemy znaleźć idealnie dopasowane do własnych potrzeb i oczekiwań laptopy biznesowe. Zazwyczaj są to najnowsze wersje na rynku, które mają możliwość wykorzystywania zaawansowanych technologii, programów i aplikacji. W ten sposób zdalne prowadzenie firmy jest znacznie prostsze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa biznesowego?

Na początek warto dobrze przyjrzeć się obudowie, którą wykonuje się najczęściej z aluminium, a niektórzy producenci wykorzystują również magnez albo karbon. Są one również dobrymi materiałami zwiększającymi wytrzymałość, która jest bardzo ważna w przypadku laptopów biznesowych. Komputery mobilne bardzo często przenosimy z miejsca na miejsce, a nawet użytkujemy podczas podróży, więc są one znacznie częściej narażone na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne.

Procesor powinien być najnowszej wersji, dzięki czemu mamy pewność, że przenośne urządzenie będzie szybko działało przy otwarciu nawet wielu programów, co jest czasami niezbędne w pracy biurowej. Zwłaszcza gdy ktoś się zajmuje się tworzeniem grafiki w zaawansowanych programach lub montażem video.

Jeśli chodzi o pamięć operacyjną, to najlepiej jest wybrać laptopa z możliwością rozszerzenia pamięci Ram. Pamięć masowa powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i zawsze, kiedy przechowujemy ogromne ilości danych, to warto postawić na komputer z możliwością montażu drugiego dysku.

Ekran im jest mniejszy, tym lepiej służy nam podczas podróży, ponieważ nie zajmuje taka wersja urządzenia dużo miejsca. Natomiast kiedy będzie to sprzęt wyłącznie do biura, gdzie maksymalnie będzie przenoszony z jednego pomieszczenia do drugiego, to można wybrać większe ekrany o przekątnej co najmniej 15,6 cala.

Małe laptopy biznesowe czasami mają wyłącznie jedno wejście USB, gdy nie służą nam do zaawansowanych zadań tylko do rozmów online. Jeżeli mamy więc podłączać dodatkowe urządzenia, to warto wybrać wersję z wieloma portami i czytnikami kart pamięci.

Jeżeli chodzi o dodatki, to można zwrócić uwagę na podświetlaną klawiaturę, kamery IR albo czytnik linii papilarnych. Do pomieszczenia można wybrać model o większej wadze, natomiast do podróży jak najlżejszy.

Czy warto wybrać komputer przenośny Lenovo ThinkBook?

Lenovo ThinkBook charakteryzuje się smukłą i cienką konstrukcją, która jest solidnie wykonana i w ciekawym designie. Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i posiada zabezpieczenia klasy korporacyjnej. Współpracuje zarówno z najnowszymi technologiami, jak i tymi starszymi, dzięki czemu doskonale sprawdza się w nowoczesnych firmach działających wyłącznie przez internet, oraz pomaga prowadzić i rozwijać biznes stacjonarny.

Ten komputer posiada procesor Intel Core i5 11. generacji, dzięki czemu gwarantuje maksymalną wydajność i dynamikę pracy nawet przy korzystaniu z wielu programów i aplikacji. Edycja i tworzenie czy udostępnianie multimediów jest szybkie i niezawodne.

Układ graficzny Intel Iris Xe to innowacyjna technologia graficzna, która pozwala tworzyć najwyższą jakość wideo i grafiki, co jest bardzo istotne w pracy programisty. Laptopy biznesowe z taką grafiką pozwalają twórcom projektować złożone pliki z niezwykłym poziomem szczegółowości.

Model ten został wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, które chronią wszystkie informacje biznesowe. Najnowsza technologia TPM szyfruje dane i łączy się z funkcjami bezpieczeństwa w Windowsie. Na kamerce zastosowano fizyczną osłonę, która blokuje widoczność, aby można było przeglądać pliki firmy bez strachu, że ktoś może je skopiować albo że trafią do internetu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.