Laptopy Lenovo ThinkBook 15p G2 – opis

Kategorie Lenovo ThinkBook

Jakość wykonania oraz inne parametry

Laptopy Lenovo ThinkBook 15p G2 ze strony itnes.pl to maszyny o przekątnej ekranu 15.6 cala. Na pewno nie należą do najbardziej poręcznych oraz kompaktowych laptopów na świecie. Jednak prezentują się całkiem zgrabnie. Laptop ten ma 20 milimetrów grubości i waży niecałe dwa kilogramy. Klapa laptopa oraz jego spód został wykonany z metalu, a pulpit z tworzywa sztucznego. Można się pomylić na pierwszy rzut oka. Wszystko jest wykończone w macie, a więc nie musimy się martwić o widoczność śladów po palcach oraz dłoniach.

Pod kątem wytrzymałości konstrukcja tych laptopów wypada naprawdę dobrze. Nie odstaje jakościowo od pozostałych przedstawicieli rodziny. Plastikowy pulpit pracuje nieco pod naszymi palcami, ale na pewno nie jest to niebezpieczne dla naszego sprzętu. Także klapa tylko się lekko wygna na skutek przyłożonej siły. Matryca jest naprawdę odpowiednio zabezpieczona.

Z uwagi na to, że jest to ThinkBook, a nie ThinkPad klawiatury Precision tutaj nie uświadczymy. Jednak nie jest to specjalna strata, ponieważ ta z ThinkBooków broni się naprawdę świetne. Klawisze może i nie mają tak przyjemnie sprężystego kliku, jak te z ThinkPadów, ale zajmują czołowe miejsca. Klawiatura z ThinkBooka 15p raczej ma skok płaski i początkowo twardy. Jednak odskok wciśniętej płytki jest odpowiednio sprężysty oraz dynamiczny. Przez to jest bardzo dobrze wyczuwalny. Praca z klawiaturą z ThinBooka jest bardzo przyjemna dzięki materiałowi, z którego ją wykonano. Wszystkie kafelki są bardzo przyjemne w dotyku, a przyciski są odpowiednio wyprofilowane. Nie ma tutaj żadnej ciasnoty, czy też bałaganu. Nawet panel numeryczny, który został pomniejszony nie popsuł tutaj ergonomii całości. Cała klawiatura w tych laptopach jest podświetlana białymi LED-ami, a rozlanie przypadkowe na nią płynu nie powinno uszkodzić nam komputera, ponieważ jest ona bardzo odporna na zachlapania.

Osoby zastanawiające się nad zakupem tego laptopa, powinny się na niego zdecydować, a nie będą żałowały swojej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.