Lenovo Ideapad Flex 5i

Kategorie Komputery Lenovo

To nie tylko wyjątkowe Chromebooki, ale także tanie laptopy OLED, jakie możesz teraz kupić. I to bez uszczerbku na jakości. Komputery Lenovo ITnes zna każdy, ale czy znasz już Lenovo Ideapad Flex 5i?

W 2021 roku ekrany oled szturmem podbiły branżę laptopów, zarówno 13-, jak i 15-calowych nieco bardziej luksusowego typu. Asus, Samsung i Lenovo dużo zainwestowały w technologię ekranową. Najnowsza wersja Lenovo Ideapad Flex 5 Chromebook 13 to pierwszy Chromebook z ekranem OLED, a także najtańszy dotychczas laptop OLED.

Chociaż kosztuje więcej niż przeciętny Chromebook, jest zdecydowanie wart swojej ceny ze względu na swoją wydajność, jakość oraz funkcjonalność. Ekran OLED to wisienka na torcie, która unosi go ponad tłum. To jeden z najlepszych Chromebooków.

Lenovo Ideapad Flex 5 Chromebook 13 i jego 13,3-calowy ekran sprawia, że jest nieco mniejszy niż większość innych Chromebooków o podobnej konstrukcji, które w większości opierają się na 14-calowym panelu

To w pełni 360-stopniowy laptop typu flip-flop z ekranem dotykowym pokrytym Gorilla Glass z obsługą touchpada, chociaż można go też kupić osobno.

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Core i5 11. generacji i karcie graficznej Intel Iris Xe jest bardzo szybki. Ponadto ma dodatkowy wzrost wydajności dzięki szybkiemu dyskowi SSD typu nvme, który ma ogromną prędkość odczytu.

Rozmiar jest również duży i wynosi 256 gigabajtów, ale jest to mniej ważny czynnik w Chromebooku, z którym robisz większość rzeczy w chmurze. Dzięki ofercie aplikacji Google Play, lokalnej pamięci multimediów i większej liczbie funkcji offline jest to bardziej dostępne rozwiązanie niż w momencie, gdy system operacyjny Chrome pojawił się po raz pierwszy.

Równie szybkie połączenie.

Co ważniejsze, ma doskonałe szybkie połączenie, z dobrą wydajnością zarówno dla sieci Wi-Fi 5, jak i Wi-Fi 6. Jedyne, czego może brakować w tym modelu to mobilny modem szerokopasmowy. Taki komputer świetnie byłoby mieć przy sobie jako laptop w podróży.

Lenovo Ideapad Flex 5 Chromebook 13 i jego 13,3-calowy ekran sprawia, że jest nieco mniejszy niż większość innych Chromebooków o podobnej konstrukcji, które w większości opierają się na 14-calowym panelu. Jednak nie nazwalibyśmy go ultrakompaktowym. Kończy się tuż poza nim z wagą 1,35 kg, a także nie jest super smukły. Jest to jednak model wart swojej ceny między innymi przez to, że ma ekran 360 stopni z ekranem dotykowym.

W tym modelu Lenovo Ideapad Flex 5 Chromebook 13 występuje lekko skompresowana klawiatura, ale nie tak mała, żeby przeszkadzała, a do tego ma doskonałe wyczucie jakości przycisków i dobrze wyważone podświetlenie. Touchpad w tym modelu ma bardziej chropowatą matową powierzchnię niż większość innych chromebooków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.