Lenovo Legion 5 Pro: wszechstronność i wydajność w dobrej cenie

Kategorie Laptopy Lenovo

Legion to w rzeczywistości marka gamingowa Lenovo. Ale nowe komputery Legion 5 Pro, które pojawiły się latem, mają wyższe i przede wszystkim szersze ambicje niż gaming. Zamiast tego Legion 5 Pro jest skierowany do osób, które szukają dobrego komputera do pracy, tworzenia mediów itp. Komputer jest dostępny w kilku różnych konfiguracjach. Tutaj przedstawiamy najlepsze laptopy Lenovo.

Wszystkie te modele są wydajne, zbudowane na najnowszych wydajnych procesorach AMD Ryzen 5000 i kartach graficznych RTX 3060 lub RTX 3070. Najtańsze modele mają Ryzen 5, ale tutaj jest Ryzen 7 5800H z ośmioma rdzeniami i aż 16 przewodami procesora z hyperwiringiem i oczywiście kartą graficzną RTX 3070. Ma 16 gigabajtów pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 32 gigabajtów, oraz szybki dysk SSD o pojemności jednego terabajta.

Pod względem wydajności bez problemu radzi sobie z potężnymi profesjonalnymi komputerami, takimi jak Dell XPS 15, MSI Create Z16 i Asus Zenbook Pro 15 Duo, mimo że kosztują one trochę więcej.

Podobnie jak w przypadku tych komputerów, wysoka wydajność oznacza, że przy dużym obciążeniu komputer mógłby wydawać dużo hałasu z wentylatora. Legion 5 Pro radzi sobie z tym dobrze, a wentylatory same w sobie zaczynają pracować wcześnie z zauważalnym hałasem, ale nigdy nie są bardzo głośne. Dzięki dużemu wydmuchowi wentylatora po bokach i z tyłu przepływ powietrza w obudowie jest bardziej niezakłócony niż w wielu innych podobnych laptopach.

Mnóstwo portów zewnętrznych

Większość zewnętrznych portów komputera znajduje się z tyłu, a kilka dodatkowych portów USB znajduje się po bokach. Znajdziemy tutaj wiele tradycyjnych portów USB typu 3 i dwa porty USB typu c. Jest również wyjście do sieci stacjonarnej i wyjście HDMI 2.1. Z jednej strony znajduje się port słuchawkowy, a z drugiej przełącznik wyłączający kamerę internetową, która jest w pełni sprawną kamerą 720p.

Brakuje pełnej kompatybilności Thunderbolt 4 na portach typu c, ale jest to coś, co musi zostać nienaruszone, ponieważ jest to platforma AMD, a nie Intel. Nawiasem mówiąc, przy tak dobrych opcjach połączenia niczego nie brakuje. Porty USB c nadal obsługują Display Port, co jest najważniejsze.

Legion 5 Pro ma 16-calowy ekran IPS o proporcjach 16:10 i 2560 x 1600 pikseli. Daje to dobrą ostrość przy dużej przestrzeni roboczej. Jest też zaskakująco jasny, aż do około 550 cd/m2. Jednak przy pełnej jasności nie można skorzystać z dobrego kontrastu ekranu, który byłby panelem ips. Przy tak wysokiej rozdzielczości ekranu, nawet karta RTX 3070 musi walczyć o utrzymanie powyżej 60 fps, ale przy niewielkim kompromisie w ustawieniach jakości lub dodatkowym aktywnym dlss, w większości sobie z tym poradzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.